در باره نوا اسکوشیا

 
در باره دانشگاه دال هوزی در باره دانشگاه سنت ماریز در باره ایالت نوا اسکوشیا تحصیل در کانادا تحصیل در کشور مالزی تحصیل در سایر کشورها

 

در باره ايالت نوا اسكوشيا كانادا


ايالت نوا اسكوشيا كانادا  

   ايالت نوا اسكوشيا در بخش شرقي كانادا در مجاورت اقيانوس اطلس قرار گرفته است. جمعيت اين ايالت حدود يك ميليون و پانصد هزار نفر است و اولين استان كانادا از طرف قاره اروپا است. پايتخت اين ايالت شهر هاليفكس، با جمعيتي حدود 450,000 نفر مي‌باشد.

   شهر هاليفكس هاليفكس هاليفكس (Halifax) يك شهر بزرگ بندري است كه در شمال نيويورك و بوستن امريكا و نيز شرق اتاوا، تورنتو و مونترال قرار گرفته است.

   قسمت شرقي كانادا كه در مجاورت اقيانوس اطلس مي‌باشد از نظر توريستي بسيار ديدني بوده و بخاطر طبيعت زيبا و همينطور آب و هواي دريايي‌اش بسيار معروف مي‌باشد و داراي پاركهاي طبيعي، مناطق تاريخي، موزه، مكانهاي ورزشي، محل كنسرتها و تالارهاي تأتر و بندرگاه ديدني است. آب و هواي اين استان و شهر هاليفكس معتدل بوده يعني تابستانها تا 25درجه سانتيگراد، پاييز 10 تا 15درجه سانتيگراد، زمستانها تا 15-، كه در ماههاي اواخر دسامبر، ژانويه و فوريه پوشيده از برف است. در ماه آوريل هوا مرطوب‌تر و باراني مي‌شود و ماههاي مي و ژوئن معتدل و لذت‌بخش است.

   بيشتر نقل و انتقالات در اين منطقه از طريق فرودگاه بين‌المللي هاليفكس انجام مي‌گيرد و داراي خط آهن است. در اين استان 11 دانشگاه بين‌المللي مشغول فعاليت مي‌باشند كه قدمت بعضي از آنها حدود 200سال است.

   صنايع نفت و گاز، ساختمان‌سازي، شيلات، توريسم و تفريحات و در اين ايالت از اهميت بيشتري برخوردار است. اين استان مهاجرپذير بوده و از حدود 80 مليت در اين استان زندگي مي‌كنند و زبان رسمي آن انگليسي است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.novascotia.com  مراجعه نمائيد. 

© Cmacademic  1